TOP 10: HAIM

HAIM için en sevdiğimiz kız kardeşler diyebiliriz rahatlıkla. 2013 yılında ilk albümleri ile hayatımıza hızlı bir giriş yapmalarının ardından gelen 2 albüm ile çıtayı her zaman daha da yükselttiler. Bu senenin Women in Music Pt. III albümü de yine beklediğimizin çok ötesinde bir yerlere götürdü bizi. Sadece 3 albüm ile Top 10 yapmanın zor olacağını düşünenler için hemen belirtelim: Şarkılar arasından en iyi 10 tanesini seçmek daha zordu.

10. Leaning On You (Women in Music Pt. III – 2020)

HAIM kardeşlerin ciddi bir Fleetwood Mac hayranı olduğunu gayet iyi biliyoruz. Her albümde FM etkili en az bir şarkı öne çıkıyor. Son albümde ise Stevie Nicks’ten daha iyi bir Fleetwood Mac şarkısı yapmayı başardılar. Hele o gitar solo yok mu…

9. Feel The Thunder (The Croods: A New Age – 2020)

Guns N Roses ilhamlı son şarkıda stadyumu sallayabilecek bir şarkının da üzerinden gelebileceklerini rahatlıkla gösteriyorlar. “Come on sisters” derken aradığınız kanı buluyorsunuz.

8. Kept Me Crying (Something to Tell You – 2017)

İkinci stüdyo albümlerinin en iyilerinden. Oldukça zorlu bir melodi olduğunu düşünmekle beraber HAIM her zamanki gibi altından rahatlıkla kalkıyor.

7. Let Me Go (Days Are Gone – 2013)

Çok iyi bir konserin açılışı olabilecek değerde. Gittikçe birbirinin üzerine inşa edilen enstrümanların ardından  gelen enfes gitar riff’leri ile aklınızı başınızdan alıyor.

6. Another Try (Women in Music Pt. III – 2020)

Harika bir pop şarkısı olarak devam ederken gelen köprü ve outro kısmı, aralarda eşlik eden üflemeliler ile yeni albümün en iyilerinden.

5. Right Now (Something to Tell You – 2017)

Güzel bir pop şarkısının hareketli olmasına gerek olmadığını göstermek ile beraber kardeşlerin ne kadar yetenekli bir müzisyen olduklarını ortaya koydukları yegane şarkı.

4. My Song 5 (Days Are Gone – 2013)

İlk albümün single kayıtlarının gölgesinde kaldığı için bir türlü keşfedilemese de bu listeye nasip oldu. Danielle Haim’in tam bir rock star olarak hayatımıza girdiği o yegane anın bu şarkıda geldiğine inanıyorum.

3. 3am (Women in Music Pt. III – 2020)

Rock star olmanın yanı sıra HAIM kardeşleri aynı zamanda da tam bir pop star. Bu şarkı da bunun en büyük kanıtı…

2. Walking Away (Something to Tell You – 2017)

Eğer “underrated gems” listesi yapıyor olsaydık bu şarkı açık ara ile ilk sırada yer alırdı.

1. I Know Alone (Women in Music Pt. III – 2020)

Yeni albümün incilerinden olmanın yanı sıra bizce HAIM’in diskografisindeki en iyi şarkı. Depresif ruhu, muhteşem prodüksiyonu ve yoğun HAIM ruhu ile şimdiden değişmez klasikler arasına girdiğini söyleyebiliriz. (Müzik videosunun korkunçluğu da ayrıca unutulmayacak.)

Tüm şarkıları bir arada bulabileceğiniz çalma listeniz ile kulaklarınıza HAIM-fest yaşatabilirsiniz: