2013: Daft Punk

Robotların istilası

Neden Değerli?: 2010 yılında Tron: Legacy için yaptıkları soundtrack albümü saymazsak, 2005 yapımı Human After All‘dan sonra tekrar bir albüm için bu sene karşımıza çıkacaktı. Çıkış süreçlerini bilmediğimiz ama birer efsane olarak onlarca kez dinlediğimiz albümlerin sahibinden, Daft Punk‘tan yeni bir albüm geliyordu. Albüm sürecini canlı canlı yaşama fırsatı bulduk. Bu sürecin ürünü Random Access Memories ile kulaklarımızın pasını sildik. Daft Punk geri dönmüştü ve Daft Punk konuşmak çok hoşumuza gidiyordu.Neyi Değiştirdi?: Columbia Records ile anlaşmalarıyla müzik tarihinin en önemli reklam kampanyalarından birini gerçekleştirdiler. Hangi taşı kaldırsak altından Daft Punk çıkıyordu. İnsanların Daft Punk ile tanışması için bir çok fırsat yaratılmıştı ve bu tanışma gerçekleşti. Artık herkes bu robotları biliyordu ve konuşuyordu. Bu sayede bu sene müzikteki ana temalardan birinin de Disko olmasını sağladılar. Tema disko olunca, bu türün efsaneleri ile çalışan Daft Punk; Giorgio Moroder, Nile Rodgers gibi isimleri dünyaya tekrar hatırlattı.
.

.
2014’te Ne Alemde?: Yakın zamanda çıkardıkları Instant Crush‘ın videosuyla yeni yılda da Daft Punk konuşulmaya devam edileceğin sinyallerini almıştık. Sadece gelecek yıl değil bundan onlarca yıl sonrada Daft Punk konuşmak için heyecanlanıyor olacağız.
.

4 thoughts on “2013: Daft Punk

  1. Couplhet says:

    yılın en abartılmış albümü desek? neden iyi olduğunu açıklamak için verilmiş uzun bir aranın sonu olması ve yapılan reklam çalışmaları anlatılmış.

  2. krchmt says:

    Neden iyi olduğunu açıklamadım ki neden 2013'te neden bu kadar Daft Punk konuştuk, 2013'e neden damgasını vurdu, onu anlattım. Zaten bu 2011, 2012, 2013 tarzı yazıların amacı bu.

  3. daft punk'la anlaştık, verdiğimiz her reklam kokan yazı başına 5.3 $ dolar kazanıyoruz. sende katıl, sende kazan!

  4. krchmt says:

    Mesela yarın öbür gün 2013: Candy Crush yazdığım zaman da ona yılın en abartılmış facebook oyunu diyecek misin?

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *