5 MUHTEMEL NEDEN: KHRUANGBIN KONSERİNE GİTMİYORUM

5 muhtemel neden; yaşadığımız şeylere, başımızdan geçenlere, unutulan kavramlara, dünyada olup biten olaylara kendimizce bir isyanımız. Yaptığımız sorguların, üstünde düşünmeye harcadığımız saatlerin ürünü. Bundan sonra bazı bize sorulan veya sorulmayan; bize düşen ya da düşmeyen konulara 5 muhtemel neden’imizle dahil olacağız.Bu sefer de Khruangbin konserine gitmeyenleri dert edindik. Buyurun;

Bildiğiniz üzere ya da bilmiyorsanız şimdi öğretelim, Khruangbin geçtiğimiz sene verdikleri konserle şöyle bir ne oluyor dedirtmişti. Tabi yankısı büyük oldu. Tarihler ayarlandı ve bu hafta sonu İstanbul için Khurangbin hafta sonu oldu. 8, 9 ve 10’u akşamları Salon İKSV sahnesini işgal edecekler. Bu konserlere gidenlerin başımızın üzerinde yeri olduğu gibi konsere gitmeyenlerin de yeri başımızın üzeri. Yine de Khruangbin hafta sonuna katılmayacakların iç dünyalarına bir yolculuk yapmak istedik. Hangi sebepler sizinle Khruangbin arasına giriyor merak ettik ve bunun üzerine uzun uzun düşündük. Bu sebeplerin de en muhtemel 5’ini sizler için topladık. Konsere gitmeyenler bir bakın bakalım nedeninizi burada görebilecek misiniz?

1) Geç Kalmak

Atalarımız boşuna dememişler sona kalan dona kalır diye. İstanbul Khruangbin’e susamış. Bir kısım bu susuzluğunu giderecek ama siz değil.

2) Grubun İsmini Nasıl Telaffuz Edeceğini Bilmemek

Konser bu, insan heyecanlanıyor. Aşka geliyor. Çalan grubun ismini haykırmak istiyor. Tam o anlar için hiç de ideal olmayan bir grup. Acaba doğru telaffuz edecek miyim diye düşünmekten konseri dinleyemez insan.

3) Kahkül Nefreti

Kahküllü insan görmeye dayanamayan bir grup insan var biliyorum. Sizin yeriniz bu konser değil. En doğrusunu yaptınız.

4) Sözsüz Şarkı Dinleyemek

Nasıl resimsiz kitap okuyamayanlar varsa sözsüz şarkı dinleyemeyenleri de duydum. Onların yeri de bu konser değil.

5) Daha Bunlar Gelir Demek

2016’dan bu yana 3. kez geliyorlar. Haksız sayılmazlar ama hayat bu, giden bazen geri dönmüyor.

Dona kalanlar için şu canlı performansı da şöyle bırakalım da daha da dona kalsınlar.