BON IVER’İN GERİ DÖNÜŞÜ HAKKINDA BİLMENİZ GEREKEN HER ŞEY

Justin Vernon‘ın en sevdiğimiz projesi Bon Iver geri döndü. 2007’den bu yana indie müzik algısına yepyeni bir şekil vermeye başaran grup, en son 2016 yılında uzunçalar 22, A Million‘ı yayımlamıştı. Her ne kadar Vernon’ın en güçlü yanlarından doğan tınılara sahip olsa da sevdiğimiz Bon Iver tınılarını biraz aratmıştı. 3 senenin ardından ise beklentilerimiz fazlasıyla yükseldi ve yeni kayıt özlemi çeker olduk.

Basın bülteninde yeni albüm kapsamında yer alacağını öğrendiğimiz iki şarkı yayımlandı: Hey,Ma ve U ( Man Like)

22, A Million’ın deneysel yapısından sonra tam da aradığımız Bon Iver tınılarına kavuşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. 2012 yılında gruba Grammy kazandıran Bon Iver, Bon Iver albümünü sevenler için ayrı bir bayram sevinci olsa gerek. Basın bültenine göre bu iki kayıt, şu anda ne zaman geleceği belli olmayan yeni albümde yer alacak. Kayıtların albümün genel tınısını yansıtması ise şu anki en büyük temennimiz.

Bon Iver, yeni albüm dönemine girmenin şerefine bu iki şarkıyı Londra’nın en önemli festivallerinden biri olan All Points East‘te görücüye çıkardı. Festival kapsamında grup, yeni albüm ile ilgili daha fazla bilgi alabileceğiniz bir web sitesine hayranlarını yönlendirdi. Icommai sitesinde albüme dair şu ana kadar paylaşılan tüm bilgileri bulabilirsiniz. (Ayrıca albüm kayıt sürecinde çekilen fotoğraflar ayrı bir güzel, hemen belirtelim) Acaba albümün adı da Icommai olabilir mi? Kim bilir?

Amerika’da olanlar ya da parası olanlar için bir güzel haber daha: Yeni şarkıların yanı sıra bir de turne kapsamındaki konser tarihleri açıklandı. Indigo Girls, Sharon Van Etten, Feist ve Yo La Tengo turne kapsamında Justin Vernon ve ekibinin misafiri olacak. Üstelik ekibin yakın arkadaşlarından Jenn Wasner (Wye Oak) da albümde konuk sanatçı olmanın yanı sıra canlı performanslarda da gruba katılıyor olacak. Kendilerini canlı izleyebilecek olanlara ne mutlu…

Vampire Weekend, The National gibi dev isimlerin geri dönüşünün yanı sıra Bon Iver’den de bu haberi almak bizleri çok mutlu etti. Yeni albümün yayın tarihini ise büyük bir heyecanla bekliyoruz.