RÖPORTAJ: PRINCE SLIME

Geçtiğimiz sene müzik kariyerine başlayan ve yaptığı işlerle dikkati üzerine çeken Prince Slime’e dair internette çok bilgi bulamayınca kendisini tanımak üzere ivedilikle bir röportaj yapmak istedik. Kendisinin ve müziğinin -hala girmediyse- çok yakında sizlerin de radarına gireceğine eminim. Az ama öz röportajımız ve Prince Slime’ın şarkıları için buyurun:

Önce Prince Slime’ı tanımak isterim. Ne zamandır Türkiye’desin? Neler yapıyorsun? Kimleri dinlersin?

7 yıldır Türkiye’de yaşıyorum. Eğitim sebebiyle geldim, aynı zamanda futbol oynuyordum. Türkiye’nin iyi bir başlangıç olacağını düşündüm. Şu an kayıt yapıyoruz, bir yandan moda ile ilgileniyorum zira moda bir diğer tutkum. Daha önce modellik de yaptım.

Hip/hop/r&b dinliyorum genelde. Çok seçiciyim o yüzden sayacağım isim listesi çok kısa: Wiz Khalifa favorim, Young Thug, Ard Adz ve Fredo ve şu an sayamadığım bir sürü isim.

Prince Slime kendi müziğini nasıl tanımlar?

Daha çok raw, natural soundlarla ilgiliyim. Basit hareketlerle beat üzerinde dolaşıyorum ve kafiyeyi konu üzerinde tutarak anlaşılır halde bırakıyorum. Bu yüzden vokallerde autotone’u kullanmıyorum ama diğer efektleri kullanmaya daha istekliyim. Kendim hakkında rap yapıyorum genelde; geçmişte ne yaptığım, şu an ne olduğu ya da gelecek için ne istediğim hakkında… Genel olarak hayatımla ilgili tüm konular hakkında yapıyorum.

YBG team nedir?

YBG birbirlerini destekleyen bir grup insanın bir araya gelmesi, cinsiyet olmaksızın. Birbirini destekleyen, birlikte hareket eden gang kültürünü gerçekten çok seviyorum. Gang deyince kötü çağrışım yapabilir ancak ben bunu aynı fikirde ve inanışlar insanların bir araya gelmesi olarak görüyorum. Gang olmasını istediğin her şey olabilir. Biz hepimiz birbirimizin iyiliğini istiyoruz, birbirimize gelişim anlamında destek oluyoruz. Her zaman “good vibes” diyebiliriz çünkü YBG’nin olduğu şey bu.

Geçtiğimiz sene 4 tane single yayınladın ve hepsi de videolandı sanıyorum. Video klibe çok önem verdiğini düşünüyorum; gerçekten öyle mi?

Şu an sadece 4 single ve yayınlanmamış bir sürü parça var. Bu sene müzik kariyerim için gerçekten önemli adımlar attım. Müzikle ilgilenmeden önce modayla ilgileniyordum. Geçen sene 4 single yayınladım ve süreci deneyimledim. Her adımın öğrenme süreci olduğuna inanıyorum, hatalar tabi ki olacak ve hepsi de oyunun bir parçası. İyi bir video klip şarkıyı da yükseltiyor çünkü insanlar şarkıyı sevdikleri kadar şarkının da ortaya ne çıkaracağını görmek istiyorlar ve video şarkıya hayat veriyor. Zira eğlence sektöründe olduğumuz için videolarımızla kitleyi eğlendirmek gerekiyor.

Albümü ne zaman yayınlıyorsun?

Emin değilim ama EP/albüm bu sene yayınlanacak. Geçen sene olan bir sürü sebepten dolayı yavaşladı süreçler ancak bu sene yeniden işe koyulacağız .

Nasıl bir kitlen var? Sadece Türkiye’de mi yoksa başka ülkelerde de paylaşım yapıyor musun?

Genç, hevesli ve istekli bir dinleyici grubum var. Bugüne kadar hep yanımda oldular. Yaptığım işleri global anlamda yapıyorum ve tüm dünya ile paylaşıyorum. Ancak müzik kariyerime Türkiye’de başladığım için şu an burada daha çok kişiye ulaşıyorum. Türkçe rap yapmadığım halde daha Türkçe de yapma isteğim var. Ama günün sonunda hedefim uluslararası sahnede olmak.

Daha önce Türkiye’de hiç konserin oldu mu?

Burada hiç konserim olmadı. Söylediğim gibi müziğe geçen sene odaklanmaya başladım ve henüz konser şansım olmadı. Bu senenin bana tecrübeler kazandıracağına eminim.

2020 aslında senin yılın gibi görünüyor, üretim ve özel hayatınla ilgili. 2021 daha da güzel olsun isterim senin adına. Gelecek planların neler? Kimlerle çalışmak istiyorsun?

2020 kendimi müzik alanında bulmam açısından güzel bir yıl oldu. 2021 ise kendimi her anlamda geliştirmek için daha çok çalışacağım bir sene olacak. Benimle çalışmaya açık herkesle çalışmaya açığım.

Sadece rap müziğe değil diğer türlere de odaklanacağım. Şimdilik herhangi bir isim vermeyeceğim zira kendime ve müziğinin gelişmesine öncelik veriyorum, sonrası sürece göre şekillenecektir.