SALI PAZARI: 08.01.2019

İşte, haftanın en sevdiğimiz günü. Bildiğiniz üzere her salı günü Avaz ahalisi olarak o hafta severek dinlediğimiz şarkıları sizlerle buluşturuyoruz. Ancak son bir aydır sene sonu yazıları ile 2018 boyunca dinlediklerimizi paylaştığımızdan Salı Pazarı’na ara vermiştik. Şimdi tekrardan yeni müzikler keşfedip çalma listelerimize daldığımıza göre kaldığımız yerden devam ediyoruz. Tezgahlarımızı tekrardan sizler için açtık. Spotify listesini de hemen aşağıya iliştirdik. Buyurun:

EGE’NİN TEZGAHI

Peggy Gou – Han Jan

Peggy Gou’ya çok fena sarmış durumdayım. House’u pop’a bu kadar yakınlaştırıp aynı zamanda bu kadar özgün ve zamansız bir müzik yapabilmesi gerçekten takdire şayan.

Lizzo – Juice

2019’dan en büyük temennilerimden biri Lizzo’nun artık hak ettiği değeri görmesi.

Charli XCX – Girls Night Out

XCX meets Britney. Charli’deki pop zekası günümüzde kimsede yok bence.

Animal Collective – Also Frightened

Merriweather Post Pavilion 10 yaşına girmiş. Sanırım şu albümü özümsememin vakti gerçekten geldi artık.

Panda Bear – Butcher Baker Candlestick Maker

Bu vesileyle Panda Bear’ın çok sevdiğim son albümünü de tekrar dinlerken buldum kendimi. Uzun bir süre zil sesimdi bu şarkı.

Sibel Can – Aşkımız İçin

Geçen cumartesi günkü Dudakların Cengi’nde duyduğumdan beri dinlemekten alıkoyamıyorum kendimi. Sibel Can’ın sürprizlerle dolu inişli çıkışlı vokali, Serdar Ortaç klasiği pre-bridge ve o bombastik nakarat… Muazzam.

CEMRE’NİN TEZGAHI

Balthazar – I’m Never Gonna Let You Down Again

Yeni yılın ilk müjdesi Balthazar’dan geldi! 25 Ocak’ta çıkması beklenen yeni albümlerinden üçüncü single “I’m Never Gonna Let You Down Again” ile albümün eskilerinden çok daha farklı olacağından emin olduk. Albüm incelemesi için beklemede kalın

Taylor Swift – I Almost Do

Taylor Swift dinlemeyi sevmek yanlışsa doğru olmak istemiyorum! Bu hafta bir şekilde Red’e sardım ve tek tek bütün şarkılarında relate edeceğim bir şeyler buluyorum, tam Taylor’ın albümü çıkardığı yaştayım belki de o yüzdendir.

Britney Spears – Work B*tch

Bir süre hafta sonları bile dersim var ve kendimi böyle motive etmeye çalışıyorum.

P.S.: İşe yaramıyor.

Years & Years – If You Are Over Me

Sürekli albümü dinleyip şok oluyorum, en popüler şarkısının bu olmasını hiç beklemiyordum. Çok daha fazla parlayan o kadar şarkı var ki.

HANDE’NİN TEZGAHI

HONNE- I Got You

2018 sonu listemi dinlerken HONNE’un son albüm mucizesinin batağına tekrardan düştüm. Her defasında başka bir şarkıya sarıyorum. Bu haftanın şanslısı bu şarkı oluyor.

The 1975 – Sincerity is Scary

Grubun diskografisindeki en iyi şarkı olduğuna kendimi ikna ettim.

Superorganism – It’s All Good

Bu grubu keşfettiğimden beri kendilerinden kurtulamıyorum. Bir albüm her dinlediğimde daha da güzelleşiyor. Ben ne zaman bu albümden bıkıp yeni isimler keşfetmeye başlayabileceğim?

Tracey Thorn – Queen

2018: Avaz Avaz listemizin açılış şarkısı. Beraber hazırladığımız playlist’lerden ben de faydalanıyorum tabii ki…

Lykke Li – Time in a Bottle

Son albümü ezberlediğime göre yeni şarkılarına geçiş yapıyorum.

Haftalık müzik dozunuz için: