SALI PAZARI: 10.11.2020

Avaz Avaz yazarları olarak bu hafta en çok dinlediklerimizi yine Salı Pazarı’nda anlattık, bir de toplu playlist yaptık. Ne dinleyeceğine karar veremeyenleri, yeni şarkılar bulmaya çalışmaktan sıkılanları Spotify hesabımıza davet ediyoruz. Keyifli dinlemeler.

HANDE’NİN TEZGAHI

Hedonutopia – Meteor

Yeni albüm geldiğinden beri duramıyorum.

This is The Kit – Started Again

Sene sonunda bu albümü her listede göreceğimizden aşırı eminim. Geç kalmayın, şimdiden dinlemeye başlayın.

Helena Deland – Dog

Bu haftanın en sık dönen albümü Helena Deland’dan Someone New oldu. Kendisini en yakın zamanda “Tanışın” köşemize de alma gibi bir niyetim var.

Field Music – The Noisy Days Are Over

2016 yılı benim için müzik açısından en iyi seneydi. Commontime albümünü o dönemden beri belirli aralıklar ile tekrar tekrar döndürüyorum. Son zamanlarda yeniden bir şevk geldi.

AHMET’İN TEZGAHI

Dua Lipa, Angèle – Fever

Ben zamanında size Angèle övdüm. Övdüm de bakın ne oldu şimdi. Takipte kalın.

Ariana Grande, Doja Cat – Motive

Kesinlikle oyun oynarken arkada çalması için yapılmamış bu albüm ama oyun oynarken arkada çalınca çok iyi albüm. Albümün şimdilik benim gözümde öne çıkan iki parçasından biri ama İstanbul plakası ile İzmir plakasını toplayan şarkıyı tam anlamadım.

Major Lazer & Nucleya – Jadi Buti feat. Rashmeet Kaur

Aman aman nerelere getirdin bizi Major Lazer. Şarkıyı beğenirseniz de albümü gözden kaçırmayın.

Surf Mesa – ily (i love you baby) feat. Emilee

Bazen güzel bir şarkının formülü çok kolay oluyor ve bu sayede herkese ulaşıyor.

BERK’İN TEZGAHI

Klima – In My Room

2016 yılında dağılan Piano Magic’in eski üyesi Angéle David-Guillou’nun Klima mahlasıyla çıkardığı ikinci solo albümü ve benim aşık olduğum albümler arasında sayabileceğim hem barok hem de dream-y soundlarla dolu Serenades & Serinettes’in merkez şarkısı olan bu şarkı aynı zamanda last.fm’e göre son 6 senede en çok dinlediğim şarkıymış. Dünyanın en ama en underrated albümü, çok üzülüyorum….

Laurel Halo – Airsick

Son 6 senede en çok dinlediğim şarkıyı söylüyorum ve ikincisini de neden söylemeyeyim diyerek bu şarkıyı da eklemek istedim. Laurel Halo’nun yaşayan bir müzik dâhisi olduğuna inanıyorum ve 2012 yılında çıkarmış olduğu ilk albümü olan Quarantine’den beri beni kendisine her geçen gün daha da aşık etmeye devam ediyor. Queen of ambient techo desem abartmış olmam.

Cindy Lee – Lucifer Stand

Women’ın eski üyesi Cindy Lee’nin bizleri hypnagogic pop’un doruklarına ulaştırdığı What’s Tonight to Eternity hem prodüksiyonu hem de teması ile beni kendimden alıyor. Belki biraz erken ama benim için açık ara yılın What’s Tonight to Eternity diyebilirim çünkü sadece bu şarkının bile son 2 dakikası yeter…

Kedr Livanskiy – Kiska

2015’te Солнце января (January Sun) çıktığından beri sadece Rusya’da değil tüm dünyada house müziğin takip edilen isimlerinden birisi olan Kedr Livanskiy’nin en sevdiğim şarkılarından Kiska duş playlistimin vazgeçilmezi oldu geçtiğimiz yıldan bu yana.

ABDULLAH’IN TEZGAHI

Kings Of Leon – Tonight

Nerde artık böyle şarkılar?

Elbow – One Day Like This

Bu aralar dışarıya çıkmamın nedeni bu şarkı. Keşke Elbow yapacağı şarkıları bu şarkıyı baz alarak yapsa.

The National – Live at Sydney Opera House

Bir haftada ne kadar dinlenebiliyorsa o kadar dinledim.Zamanınız varsa kendinizi Matt Berninger’in sesine bırakın. Eğer zamanınız yoksa da en çok bulunmak istediğim anlardan bir tanesi olan videonun 2:07:15 ‘ten sonrasını dinleyebilirsiniz.

Mumford & Sons – Tompkins Square Park

Bu şarkının kesinlikle hipnotize edici bir etkisi var. Beni bu şarkıyı dinlerken bulursanız o an bana istediğinizi yaptırabilirsiniz.

Bütün şarkıları içeren playlistimiz: