TANIŞIN: CLEOPATRICK

Bu hafta Kanadalı rock ikilisi cleopatrick ile tanışın! Çocukluk arkadaşları Ian Frazer ve Luke Gruntz’ın kurduğu cleopatrick, 2017 yılında çıkardıkları teklileri hometown ile büyük bir çıkış ve ilgi toplamayı başardı. Alternatif Rock, Blues Rock, Indie Rock janrlarında müzik üreten ikili, 2018 yılında ilk festival katılımını Chicago’da Lollapalooza ile yaptı.

Loudwire ile yaptıkları bir röportajda hometown şarkısını 10 kişinin dinleyeceğini varsayarak yazdıklarını çünkü konserlerine katılımın bu kadar olduğunu söyleyen ikili, bu şarkının ün kazanma hikayesinde de “Fake it ‘til you make it” söyleminin sadece bir sözden ibaret olmadığını kanıtlıyor. Luke, Spotify Rock departmanı başkanı Allison Hagendorf’a grubun bir hayranı gibi davranarak “Allison, cleopatrick’i dinlemelisin.”şeklinde bir e-posta atıyor ve ilgisini çekmeyi başarıyor. 20 dakika içinde geri dönüş alıyor bunün üstüne single, Rock This çalma listesinde yerini alıp büyük kitlelere ulaşmayı başarıyor. Bu ilginç hikayenin üstünden çok da zaman geçmeden, 2021 yılında piyasaya sürdükleri çıkış albümleri BUMMER ise Loudwire tarafından “2021 yılının en iyi 16 rock + metal çıkış albümleri” listesine birinci sırada girmeyi başardı.

Sadece icraatları ile başarı toplamanın yanı sıra rock müzik camiasında durdukları noktaya dair bir de manifestoya sahipler. Kanadalı iki grup Ready the Prince ve ZIG MENTALITY ile kolektif manifestoları New Rock Mafia (Yeni Rock Mafyası) şu şekilde:

yeni rock mafyası, gerçek gitar müziğinin geliştirilmesi, dağıtımı ve savunulmasına odaklanan bir kolektiftir.

dürüstlük, kapsayıcılık ve kaçış gibi ortak değerleri paylaşan genç sanatçılar ve dinleyiciler etrafında yeni bir çağ kültürü geliştirmenin bir yolu olarak kurulmuştur.

yeni rock mafyası zorunluluktan ortaya çıkmıştır. Bir kılıç ve bir kalkandır;

yeni nesil gitar grupları için yeni bir sahne oluşturmak ve korumak görevindedir.

YRM, daha önce gelenler tarafından tanımsız olmakla ilgilidir.

YRM, kumda bir çizgi çizmekle ilgilidir.

YRM, bizim sahnemiz ile onların sahnesi arasındaki mesafe ile ilgilidir.

YRM, gerçekten ihtiyacı olan gençler için anlamlı bir şey yaratmakla ilgilidir.

3 kurucu grup.

dünya çapında 1500’den fazla üye.

Sadece bir başlangıç.

sahteleri s**** et

sonsuza kadar yeni rock mafyası.

Henüz 22 yaşındaki ikili, rock müzik dünyasında yeni ve taze bir nefes almamızı sağladı. Güçlü rifleri, enerjik melodileri ve şairane, duygusal şarkı sözleri ile başarılı bir müzik kariyerine doğru sağlam adımlar atmaya devam edecekleri şüphesiz. Onların söyleyecek daha çok şeyi var ve biz duymaya hazırız!