TANIŞIN: CUFFED UP

Cayır cayır yanan gitarları duymak, İngiliz-vari post-punk sound’uyla hasret gidermek ve tüm bunları yaparken yeni bir grubun yol hikayesine tanık olmak için can atanlarınız varsa Cuffed Up’la tanışma zamanınız gelmiş olabilir.

Los Angeles’lı dört müzisyen Ralph, Sapphire, Joe ve Vic’ten oluşan grup, çıkışlarını 2019 yılında yayınladıkları iki şarkılık EP’leri Mother/Father + Small Town Kid ile yapıyorlar. Ardından araya giren pandemi süreciyle birlikte yeni bir grup olarak devam etmek ve birlikte üretip çalmak konusunda başta sıkıntı yaşasalar da bu süreci bir şekilde verimli geçirmeyi başarıyorlar. Pandemi süresince çeşitli şekillerde bir araya gelerek birlikte çalışmaya ve üretmeye devam ediyorlar. Bu çalışmalar meyvesini 2020 ve 2021 yıllarında arka arkaya yayınladıkları EP’lerle veriyor.

Tarz olarak Sonic Youth, Pixies, Placebo ve IDLES’a yakın duran grubun bir araya gelme hikayesinde ortak IDLES hayranlıkları da önemli bir rol oynuyor. Bu isimleri arka arkaya ekleyince grubun müziğine ilişkin bir tahmin yapmak zor olmasa da Los Angeles’lı bu gençler, hayranı oldukları grupların izinden giderlerken özgünlüklerini de ortaya koymaktan geri durmuyorlar. Bu özgünlük müziklerinde olduğu gibi kendi yönettikleri kliplerinde de kendini gösteriyor.

Geçtiğimiz senenin aralık ayında KEXP’ye konuk olmalarıyla birlikte üzerlerindeki ilgi alakayı arttıran genç grup, iyi müzikten beklentisi enstrümanların alev alması olan gitar müziği sevdalılarına kendini takdim etmek için hazırda bekliyor.