TANIŞIN: PANDAMİ MUSIC

Eniştemiz olan ve Suudi Arabistan’da büyümüş İranlı A Capella sanatçısı Alaa Wardi‘yi bilenleriniz vardır. Hâlihazırda kendi home-stüdyosunda şarkılar besteleyen Alaa Wardi, Ankara’daki müzisyen arkadaşlarıyla pandemi döneminde yapılabilecek en iyi şeyi yaptılar ve Pandami Music adında bir müzik grubu kurdular. Grubun logosu niteliğinde sunulan görsel ise tahmin edebileceğiniz gibi Panda.

Grup Ankara sahnelerinin bilinen yüzleri Alara Canay, Ege Çakır, Doruk Petekkaya, Eren Halıcı ve tabii ki Alaa Wardi‘den oluşuyor. Ana amaçlarının, bu dönemde eve kapanmış takipçilerini müzikleri ve komik klipleriyle mutlu edebilmek olduğu her paylaşımlarımdan açıkça anlaşılıyor. En azından kendimden biliyorum diyebilirim, çünkü her güne kasvetli bir ifade ile başlarken, onların kliplerini gördüğümde çok eğlendiğimi ifade etmeliyim.

Genellikle cover sevmeyen biri olarak, hep kendi şarkılarını yapmalarını istedim ve o gün sonunda geldi çattı sanıyorum; Alaa’nın geçmişte de birçok kez paylaştığı gibi, önce şarkının yapım sürecini paylaştılar, ardından da o güzelim şarkıyı. Şarkı daha çok Wardi song challenge olarak paylaşılmış ama yine de Pandami’ye mal edebileceğimiz kanısındayım.

Son zamanlarda grup (sanıyorum grup üyelerinden Doruk Petekkaya’nın kendisine akrabalığı sebebiyle tercih edilen) Erkan Petekkaya ile de düet yapmıştı. Tabii cinsiyetçi söylemleri nedeniyle gündem olan Erkan Petekkaya ile düet beraberinde eleştirileri de getirdi. Lakin her durumda, Pandami ruhumuza iyi gelecek!

Bu yazı bir konser haberi de olsun: 30 Temmuz’da Ankara Shelter Stage‘de sahne alacaklar, canlı müzikte de harikalar yaratacaklarına inancımız tam! Gelebilenlerle orada görüşmek üzere!