VERGİ REKORTMENİ: HAYKO CEPKİN

Yeni yıla girdik. Hepinize kutlu ve mutlu olsun. Yeni yılda kendinize verdiğiniz sözler ne durumda? 3 gün dayandılar mı? Neyse, kendinize verdiğiniz sözler önemli değil. Karşınıza çok daha önemli bir haberle çıkıyoruz. NTV’den okuduğumuz kadarıyla Hayko Cepkin, Aydın Vergi Dairesi Başkanlığı tarafından açıklanan verilere göre Aydın genelinde en çok vergi ödeyen 20. isim olmuş.

437 bin 683 lira gelir vergisi ödeyen Hayko Cepkin (üstün vergi hesaplama yöntemlerimle hesaplanmış tahmini geliri de 1 milyon 250 bin 522 lira) Hürriyet’in verdiği (BBC falan da dahil olacak mı?) bilgiye göre de bir kaç sene önce İstanbul’dan sıkıldığı için Kuşadası’na yerleşmiş. Kuşadası Vergi Dairesi üyesi olduğu için de sıralamada kendine yer bulmuş. Acaba Sheffield Vergi Dairesi Başkanlığı da Alex Turner’ın kaçıncı sırada olduğunu açıklar mı? The Sun’ı, Daily Mail’i ve The Guardian’ı göreve çağırıyorum. Alex Turner’ın birkaç sene önce Strokes’lardan biri olmak için çıktığı yolda ortaya çıkardığı dağınıklığı falan da rapor etsinler.

Buraya kadar okumaya devam ettiğinizi görüyorum. Büyük ihtimal editörlerimiz bile buraya kadar okumadı. O zaman sizi güzel ve vergisi ödenmiş bir şarkı ile uğurlayalım. Ne de olsa vergilendirilmiş kazanç kutsaldır.