SAYGI DURUŞU: LITTLE JOY

Little Joy, The Strokes’ın davulcusu Fabrizio Moretti, Brezilyalı grup Los Hermanos’un gitaristi Rodrigo Amarante ve Binki Shapiro’nun kurduğu bir süpergrup. 2008 yılında, The Strokes’un Angles ve Comedown Machinealbümlerinin arasında kaydedilen, grubun ismini taşıyan albümle çok beğenilmiş olsalar da bu albüm potansiyeli yüksek grubun tek çalışması olarak kaldı.

Little Joy’un ilk parçası The Next Time Around dünyanın en tatlı riff’i olduğunu düşündüğüm bir riff ve çok sesli vokalleriyle açılıyor. Albümün ortalarına doğru Keep Me in Mind’da  The Strokes’u hatırlatan birkaç an yakalıyoruz, tek eksik Julian Casablancas’ın bayık vokalleri… Albümün en başarılı anlarından birini ise albümün sonlarında buluyoruz: Devendra Banhart iş birlikli Don’t Watch Me Dancing’de Binki Shapiro’nun kadifemsi vokalleri ve tatlı ukulele tınılarının eşliğinde dans etmemek, en azından salınmamak, elde değil.

Little Joy yeni dünyalar keşfetmiyor ya da çığır açmıyor olsa da tamamı böylesine huzurlu hissettiren ve mutlu eden bir albüm bulmak gerçekten nadir bir durum. Mutlu bir yarım saat geçirmek ve yeni bir albüm çıkarmaları için evrene mesaj yollarken bize katılmak için buradan albüme ulaşabilirsiniz: