SON 3 AYDA GÖZDEN KAÇIRMIŞ OLABİLECEĞİNİZ 5 HARİKA ALBÜM

Bahar geldi, hoş geldi! Kasvetli havayı geride bırakırken kış döneminde yayımlanan harika albümleri gözden geçirmenin tam zamanı. Büyük ihtimalle hepiniz Solange‘ın When I Get Home’unu çoktan defalarca döndürdünüz; biz Avaz ekibi olarak şarkıları ezberledik bile. Ancak genel bir albüm değerlendirmeleri yaparken popüler albümlerin gölgesinde kalan ve hakkettiği değeri bulamamış enfes albümleri de pas geçemedik, sizlerle paylaşmak istedik. Buyurun:

Julia Jacklin – Crushing

Kendisi bazı çevrelerce gayet iyi tanınsa da maalesef ikinci albümü bizde biraz gölgede kaldı. Stella Donnelly ve Nilüfer Yanya‘nın albümlerini hatmetmiş olanların yeni keşfi kendisi.

Yves Jarvis – The Same But By Different Means

Sufjan Stevens’ın yokluğunda avunmak için harika melodiler diyebilirim. Özellikle baharın gelmesi ile zaman zaman baş gösteren ufak hüzünlü mod dalgalanmalarında yanınızda taşımak isteyebileceğiniz bir albüm.

SPELLLING – Mazy Fly

Daha önce hiç korku filmlerine soundtrack olabilecek bir albüm dinlemek istemiş miydiniz? Deneysel müziğin senenin ilk dörtlüğünde bize kazandırdığı deneyim bu oldu galiba.

Boy Harsher – Careful

İçinizdeki 80’ler ruhunu serbest bırakma zamanı. Elektronik müzik sevenleri ve minimal wave’de kaybolmak isteyenleri şöyle alalım:

Rina Mushonga – In a Galaxy

Avaz olarak 80’lerin ruhundan çıkamıyoruz anlayacağınız. Bu sefer pop ve R&B’nin derinliklerine yol alıyoruz. İkinci albüm sendromu Rina Mushonga’yı pas geçiyor, 2018’in şu ana kadarki en güzel underrated albümlerinden biri ortaya çıkıyor.